Заробіток на контекстній рекламі Google Adsense та Яндекс

заробіток на контекстній рекламі Заробіток на власному сайті

Сьогодні ми розповімо про найпростіший і найнадійніший спосіб монетизації свого сайту — заробітку на контекстній рекламі Google AdSense та Рекламній мережі Яндекса (РМЯ). На наших сайтах давно розміщується контекстна реклама. Ми порівняли ефективність заробітку в обох системах та готові ділитися з вами своїм досвідом.

Ви дізнаєтесь, як пройти модерацію в мережах контекстної реклами, налаштувати блоки з високим CTR та отримувати максимальний дохід із цього способу монетизації.

У чому особливість заробітку на контекстній рекламі?

Оголошення, які транслюються у блоках контекстної реклами, вибираються для кожного відвідувача на підставі:

 • Інтересів користувача (поведінковий таргетинг). Google та Яндекс аналізують запити, які людина вводить у рядку пошуку та «запам’ятовує» їх. Коли відвідувач потрапляє на сторінку з контекстною рекламою, він побачить оголошення, що відповідають цим запитам (отже, його потребам та інтересам). З великою ймовірністю вони його зацікавлять.
 • Релевантність контенту сторінки. Наприклад, люди, які перейшли на сторінку про новинки косметики, з ймовірністю побачать банери косметичних брендів або салонів краси.

Контекстна реклама Google Adsense та РМЯ – що краще?

Дуже часто РМЯ дає вищий заробіток (за інших рівних умов). Однак вирішальним аргументом на користь AdSense є те, що платформа не висуває жодних вимог до відвідуваності ресурсу. Має значення лише якість контенту та його тематика.

Для заробітку на контекстній рекламі на вашому ресурсі не повинно бути матеріалів для дорослих та публікацій, пов’язаних із алкоголем чи зброєю. Повний список заборонених тем перелічено у правилах. Рекомендуємо уважно вивчити їх перед поданням заявки.заробіток на контекстній рекламі гугл

Щоб сайт прийняли до РМЯ, потрібно набрати початкову відвідуваність від 100 візитів на добу (протягом не менше місяця до моменту подання анкети). Ви можете подати заявку в AdSense, не чекаючи зростання відвідуваності, і продовжувати розвивати свій ресурс. Надалі вам буде доступний заробіток із розміщення оголошень обох мереж – це не заборонено правилами.

Переваги заробітку на контекстній рекламі зі свого сайту

 1. Контекстна реклама – це білий спосіб монетизації та надійне джерело пасивного доходу без ризику потрапити під фільтри пошукових систем.
 2. Оголошення гармонійно поєднуються з основним контентом сторінки, не дратують відвідувачів та добре відображаються на будь-яких пристроях.
 3. Вебмайстру не потрібно витрачати час на пошук офферів та рекламодавців.
 4. Частково заробіток на контекстній рекламі можна зарахувати до пасивного доходу. Ви налаштовуєте та розміщуєте код об’яв і вони самі з’являтимуться в нових публікаціях.

Заробіток на контекстній рекламі — основні правила

Ніколи не клацайте на оголошення на своєму ресурсі та не закликайте до цього відвідувачів. Це легко вичисляється алгоритмами.

Код контекстної реклами заборонено розміщувати на сторінках із матеріалами, які порушують авторські права. Це означає, що ресурси на копіпасті не можна монетизувати (звичайно, якщо ви хочете довго працювати з партнеркою і не втратити обліковий запис у разі скарги правовласника).

Заборонено використовувати банери, що імітують зовнішній вигляд банерів AdSense та РМЯ. Також не можна вносити будь-які зміни до вихідного коду блоків.

Над самими блоками не можна розміщувати текст або картинки, які штучно привертають увагу до оголошень або вводять відвідувачів в оману («Спонсор», «Підтримайте блог», «Меню сайту»). Оголошення у форматі посилань мають високий CTR, але не варто розмішати їх так, щоб вони виглядали як навігація.

Від чого залежить заробіток на контекстній рекламі?

Дохід від цього виду монетизації залежить від трьох ключових факторів:

 • вартість кліка;
 • відвідуваності ресурсу;
 • CTR оголошень.

Вартість переходу за оголошенням безпосередньо залежить від тематичної спрямованості ресурсу. Найдешевша контекстна реклама у розважальних тематиках, а найдорожча — у бізнесі, заробітку, нерухомості, страхуванні, юридичних послугах, фінансах, інвестиціях та форексі. Інші тематики, які гарантують високий заробіток вебмайстру — комп’ютери, авто, медицина та туризм.

Якщо ви ведете блог про бізнес та інвестиції, вартість переходу по контекстній рекламі може бути в 3-10 разів більшою, ніж у ресурсів розважальної спрямованості. А сайти про комп’ютери та гаджети можуть легко заробляти до 10 $ на день при добовій відвідуваності не більше 250-300 осіб.

Вартість кліку в AdSense — від десятих часток центу до 10-20 $ в найприбутковіших нішах.

Середня вартість переходу за оголошеннями Яндекс Директ — 5-6 руб. Середній CTR – 1-3%.

Формати рекламних блоків

Рекомендується періодично змінювати розміщення та вид оголошень. Експериментуйте, доки не знайдете оптимальне розташування блоків для свого дизайну.формати рекламних блоків

Найкраще використовувати кілька форматів на сторінці. Високий CTR AdSense мають квадратні (336×280, 300×250), горизонтальні (728×90) і вертикальні банери (300×600).

У РМЯ можна налаштувати стандартні оголошення Директа — вертикальні та горизонтальні блоки, фіксовані, адаптивні та інтерактивні постери.

Блоки RTB дозволяють збільшити дохід за рахунок автоматичного вибору найкращої пропозиції від рекламодавців, але вони доступні лише сайтам з відвідуваністю від 1000 уніків на добу.

Де розміщувати блоки контекстної реклами?

Погляд людини, яка переглядає сторінку, буде направлений ​​від верхнього лівого кута до нижнього правого. Тому оголошення на сторінці рекомендується розташовувати у напрямку цієї діагоналі.

Найбільш ефективне розміщення у правому сайдбарі та контейнері статті. Важливо, щоб оголошення було видно на екрані відразу після завантаження сторінки (без прокручування).

 1. У сайтбарах. Хороший CTR дають «хмарочоси» (вертикальні банери). Використовуйте адаптивний формат — ширина блоку буде підлаштовуватися під ширину сайту. У шаблоні створіть окремі віджети для блоків AdSense або РМЯ. Вибирайте квадратні банери (у верхівці або між віджетами) і «хмарочоси» (300×600, 160×600). Можна додати великий вертикальний банер у правому сайтбарі поверх інших віджетів або після першого з них. Небажано перевантажувати сторінку контекстною рекламою. Якщо ви розмістили «хмарочос» в одному сайдбарі, в іншому достатньо 1-3 квадратних блоків (поверх решти віджетів або між ними).
 2. У статтях. Оскільки будь-якого відвідувача цікавить насамперед основний контент, оголошення, інтегровані до статей, отримують хороший CTR. Повнорозмірний широкий банер слід вставити прямо під заголовком статті або після невеликого анонсу. Краще, якщо це буде адаптивний блок, який розтягується по ширині контейнера (так само, як зображення, коли ви додаєте їх у статті).

Далі в тексті посту можна додати кілька адаптивних блоків. Бажано, щоб вони розташовувалися не дуже близько один до одного. В Яндекс метриці є дуже корисний інструмент, який називається «Теплова карта». Вона показує місця, які найбільше привертають увагу відвідувачів.

Google AdSense

Перейдіть на Google AdSense і натисніть «Sign Up Now». В анкеті вкажіть адресу сайту та свій email. Можна погодитися з отриманням допомоги та вказівок на пошту.

Офіційний сайт Google Adsense

Далі потрібно вибрати свою країну і тип облікового запису — індивідуальний або бізнес (корпоративний). Більшість вебмайстрів обирають індивідуальний обліковий запис (на ньому також можна буде виводити гроші на валютний рахунок ІП і сплачувати податки, якщо ви плануєте працювати з Адсенсом «по білому»).скільки заробити на контекстній рекламі

Контактну інформацію заповнюйте лише англійською мовою. Уважно перевірте адресу та поштовий індекс – на нього AdSense надішле PIN-код для верифікації контактних даних звичайним листом. Після модерації (через 2-3 дні) на пошту прийде підтвердження з подальшими інструкціями.

Налаштування рекламних блоків AdSense

У меню «Оголошення» — «Рекламні блоки» виберіть довільну назву та розмір блоку. Для розміщення всередині статей оптимально використовувати адаптивні формати, які підлаштовуються до розміру контейнера основного контенту.настройка адсенс

Налаштуйте стиль оголошення, натиснувши кнопку «Створити стиль». Система запропонує вибрати один із готових шаблонів.адсенс

Після збереження параметрів система видасть js-код, який потрібно вставити в шаблон сайту. Збережіть зміни в шаблоні і через кілька годин почнуть транслюватися оголошення, а на пошту надійдуть листи про завершення активації.

Як вивести гроші з AdSense?

Вивести гроші можна чеком, на Рапіду чи банківський рахунок. Виплати здійснюються щомісяця 21-26 числа, якщо за попередній місяць сума на балансі досягла мінімального порогу оплати — 100 $.

Рекламна мережа Яндекса

Партнерська програма працює із 2005 року. У Рекламну мережу Яндекса (РМЯ) може вступити будь-який ресурс, що задовольняє наступним вимогам:

 • від 100 унікальних відвідувачів на добу протягом місяця на момент подання заявки;
 • не містить неліцензійний контент, шкідливе програмне забезпечення та інші матеріали, які порушують правила мережі.

Як додати сайт до Рекламної мережі Яндекса?

Перейдіть на сайт і натисніть «Приєднатися». В анкеті вкажіть свою країну, форму співпраці з Яндексом (для ІП потрібно обрати юридичну особу), свої контактні дані та платіжні реквізити.

Рекламна мережа Яндекса

Додайте домен, на якому відображатиметься реклама. Якщо їх кілька, натисніть «Додати ще один сайт». Розгляд заявки займає до 7 днів, після чого надійдуть повідомлення поштою.заробіток на контекстній рекламі Яндекс

Після модерації перейдіть до розділу «Продукти» — «Тематичні майданчики». Натискаємо «Додати блок» і вибираємо сайт у списку, що випливає. У налаштуваннях вибираємо форм-фактор (вертикальний чи горизонтальний), формат, розмір блоку та кількість оголошень.

Як вивести гроші з РСЯ?

Виплати здійснюються на Яндекс Гроші та рахунок ПриватБанку. Мінімалка — 3000 руб. для фізосіб з РФ, 150 $ — для Білорусі та 5000 руб. — для України.

Заробіток на контекстній рекламі доступний практично всім сайтам із якісним контентом. Це чудова можливість почати заробляти реальні гроші та вийти на стабільний дохід. Успіхів!

Нагадаю, що раніше я розповідав про заробіток на реферальній програмі.

Оцените статью
Способи заробітку в інтернеті
Добавить комментарий