Як заробити гроші на блозі у інтернеті? Способи монетизації

як заробити на блозі Заробіток на власному сайті

Незалежно від тематики, чи це блог про хобі або бізнес-блог – можливо заробити на ньому деякі кошти. Відразу треба бути готовим до того, що отримання прибутку — не швидке заняття, але якщо всі дії зроблено правильно, можна отримати надійне джерело доходу.

Монетизація з рекламою CPC або CPM

Один із найпопулярніших методів заробітку грошей на своєму блозі – розміщення реклами. Користуються великою популярністю 2 види рекламних оголошень — CPC / PPC: з ціною за клік.

В основному способом реклами є розміщені банери, які публікуються в текстовому контенті або бічній панелі. Щоразу, коли читач натискає на оголошення, відбувається плата за цей клік.

Оголошення CPM або «ціна за 1000 показів» — це оголошення, які мають фіксовану ціну, в залежності від кількості переглядів об’яв.

Найпопулярнішими мережами для розміщення цих видів оголошень є рекламні мережі Яндекс Директ та Google AdSense. За допомогою цих проектів не потрібно знаходитись у прямому контакті з рекламодавцями, необхідно просто розмістити банер на своїй сторінці. Google підбирає оголошення, релевантні контенту на сторінці, і глядачі натискають на рекламні оголошення. Існує безліч аналогічних рекламних мереж, якщо з якоїсь причини не влаштовує AdSense.

Продаж приватних оголошень

Робота з рекламними мережами — не єдиний спосіб, коли йдеться про продаж реклами. Якщо блог має достатньо трафіку, рекламодавці можуть звернутися безпосередньо до власника і попросити розмістити своє оголошення на сторінці. Також можна зв’язатися із зацікавленими в рекламі особами самостійно та надати прайс на формати реклами.заробити на сайті

Продаж реклами може здійснюватися як статей, відео, кнопок, банерів, посилань та іншого. Реально заробляти гроші, записуючи рекламні повідомлення, де надається огляд проекту чи послуги рекламодавця. Інший варіант — зробити рекламний підпис (під текстом), тоді можна писати на будь-яку тему, а рекламодавець платить за згадку про свій продукт у тексті.

Способи заробітку можуть бути індивідуальними. Наприклад, можна брати одноразову плату за посилання в пості. При розміщенні банерної реклами плату з партнера можна стягувати щомісяця. Щоб збільшити дохід, також можна відвести місце для спонсорської реклами у розсилках, подкастах та відео.

Включення партнерських посилань у контент

Партнерський маркетинг – ще один чудовий спосіб монетизації блогу. Принцип роботи афілійованого маркетингу:

  • У рекламодавця є певний товар, який потрібно продати. Він погоджується давати певний відсоток із кожного продажу, якщо покупець приходить з конкретного сайту.
  • Рекламодавець дає унікальне посилання, яке містить партнерський ідентифікатор Таким чином він знає, коли покупець використовував посилання із заданого сайту, щоб зробити покупку.
  • Потрібно розмістити партнерське посилання на веб-сайті. Це можна зробити прямо в контенті (статті) або через інші види реклами. Якщо читач натискає за посиланням та купує продукт, який був рекомендований, власник сайту отримує добрий відсоток від продажу.

Можна використовувати афілійований маркетинг через рекламні мережі, такі як Amazon Associates, або можна створювати приватні партнерства з рекламодавцями та підприємствами з партнерською програмою.

Цифрові продукти

Якщо власник блогу вважає за краще не рекламувати чужі продукти у своєму блозі або якщо шукає інший потік доходу, варто подумати про продаж цифрових продуктів. Це може включати такі елементи, як:

  • Електронні книги та журнали.
  • Курси, тренінги та семінари.
  • Фото, відеоролики чи музика.
  • Програми, софт, плагіни, розширення чи ключі.

Важливо пам’ятати, що якщо є бажання вибрати один із цих шляхів, варто зробити продукт доречним та корисним для читачів. Багато блогерів роблять помилку, припускаючи, що вони розробляють контент, якого потребують їх читачі. Спочатку варто дізнатися думку читачів, а потім створювати цифровий продукт, який відповідатиме їх потребам.

Бажано використовувати цифровий контент як інструмент маркетингу. Це значно скорочує тимчасові витрати та підвищує маржинальність бізнесу. Також можна продавати фізичні продукти у блозі та заробляти на цьому. Однак замість того, щоб думати про нього як про засіб заробітку грошей, варто подумати про блог, як про засіб контент-маркетингу, щоб залучати відвідувачів на бізнес-сайт.

Ніщо не обмежує вебмайстра, коли справа доходить до розробки бізнес-блогу. Можна продавати ювелірні вироби, книги, будматеріали та багато іншого. Або якщо вже є робочий бізнес, можна створити блог для конверсії постійних клієнтів.

Продаж членства у спільноті

Ще один спосіб заробити гроші на своєму сайті – продавати членство у закритих розділах блогу. Ключовим моментом тут є те, що ексклюзивне членство має бути ціннішим за те, що відвідувачі зможуть знайти безкоштовно в іншому місці. Ви можете надавати унікальний контент (вихідники, програми, статті), консультувати (чат, тикети, конференції), надавати послуги (онлайн перевірка унікальності тексту, аудит сайту, аналіз позицій сайту) та інше.заробіток на блозі

Використання блогу, щоб створити репутацію

Блоги, побудовані на тому, щоб створювати репутацію, можуть призвести до багатьох можливостей для отримання грошей. Наприклад, створюється блог у фінансовій галузі. Люди починають читати розміщений контент і блог стає дуже популярним. Власник блогу стає визнаною фігурою у фінансовій індустрії. Це, звичайно, не пряма схема заробітку грошей у блогах, але вона спрацювала для багатьох відомих блогерів. Найбільше, що потрібно мати на увазі, полягає в тому, що більшість блогерів не бачать сплеску доходу протягом декількох місяців (іноді років) після заснування свого блогу. Перш ніж поринути в блогінг, потрібно пам’ятати ці невеликі поради:

  • Створювати якісний контент. Блог не заробить грошей, якщо люди його не читають. Читачі — це ті, хто приносить гроші, незалежно від того, чи натискають вони на оголошення чи купують продукти. Завжди потрібно ставити думку читачів на перше місце.
  • Не боятися експериментувати. Не всі з цих порад та напрямків доходу працюватимуть у окремо взятому випадку. Не потрібно боятись розробляти нові методи, щоб побачити, що найкраще підходить для конкретного блогу та його читачів.
  • Відразу продумайте модель монетизації. Обов’язково вивчіть основні методи монетизації сайту у вашій тематиці, до речі, про її вибір ми вже писали. Від цього залежить швидкість його окупності та виходу на пасивний дохід. Деякі тематики дають можливість монетизації з першого відвідувача, інші ж за значної відвідуваності не принесуть очікуваних грошей.

Створення блогу для заробітку може забрати багато сил і вимагатиме завзятості, але може окупитися в довгостроковій перспективі, особливо, починаючи з нуля. Просто не обов’язково використовувати всі ці способи заробітку відразу, можна вивчити, що роблять інші люди у взятій галузі, і почати з цього.

Оцените статью
Способи заробітку в інтернеті
Добавить комментарий