Як заробити на копірайтингу великі гроші?

як заробити на копірайтингу Заробіток на копірайтингу

В середньому на копірайтингу можна заробити від 50-100 рублів за 1000 знаків і до 300-400 рублів. Однак є копірайтери, які беруть від 1000 і більше рублів за 1000 знаків. Як стати одним із них, я розповім у своїй статті.

1000 рублів за сторінку тексту – більш ніж реальність

У травні 2011 року компанія Вебконтент.ру провела дослідження ринку копірайтингу у Рунеті. Було з’ясовано: сторінка тексту загалом коштує 834,6 рублів. Сторінка – це текст обсягом 1800 знаків із пробілами. Вперше дослідження проводилося 2007 року – тоді середня ціна становила 536 рублів. За 4 роки тарифи копірайтерів зросли на 55,7%.

Середній копірайтер може заробити за місяць 30-50 тисяч рублів. Це в 1,5-2 рази вище за середню зарплату по Росії, що становить близько 21 тис. рублів на момент підготовки матеріалу.

Скажете, що такі доходи – казка? Ні, це реальність. Головне знати, за що платять великі гроші на копірайтингу та що треба зробити, щоб їх заробити. Моя стаття допоможе Вам знайти хорошу роботу копірайтера та не загубитися на просторах бірж, де максимум, на що можна розраховувати – приблизно 100 рублів за сторінку.

Два шляхи в копірайтингу: обсяг чи якість

Є два способи, як заробити на копірайтингу.

Видавати максимальний обсяг, продаючи знаки за подібною ціною

На біржах для копірайтерів можна взяти багато замовлень з оплатою 50-70 рублів за 1000 знаків. За такими ж цінами контент купують веб-майстри на форумах оптимізаторів. Тексти їм потрібні для сателітів, мета яких – заробити на продажу посилань або допомогти в просуванні інших сайтів. Такі тексти зазвичай пишуть для пошукових систем, а не для реальних читачів.

Вимоги до цього контенту мінімальні – аби помилок не було і текст був унікальним. Почати заробляти на таких текстах можна без спеціальної підготовки, що приваблює багато новачків. Щоб заробити, потрібно писати по 10-15 тисяч знаків на добу — це дає прибуток 500-1000 рублів на день.

Наприклад, коли я був студентом, підробляв рерайтером на стрічках новин. Навчився писати швидко та обробляти величезні обсяги інформації, що допомогло мені у майбутньому на більш серйозній роботі. Однак пристойно заробити при подібній системі та низьких розцінках малоймовірно.

Писати якісні тексти та продавати їх дорого

Такі тексти необхідні для вирішення комерційних завдань. Наприклад, клієнт має сайт. Він його просуває, витрачає багато грошей, а дзвінків одержує дуже мало. Чому? Проблема може бути в текстах, які написані неправильно, не мають смислових акцентів, оформлені некрасиво, не переконують придбати товар на сайті. Копірайтер-професіонал напише нові тексти і кількість дзвінків у клієнта може зрости в кілька разів! заробіток копірайтера

Якось мені довелося вести переговори з ріелторською агенцією. Виставлена ​​ціна за тексти їх загалом влаштувала, але вирішили поторгуватись. У мене ж знижок від обсягів немає, тому що витрати часу під час підготовки одного чи десяти текстів не змінюються. Мій аргумент про відсутність торгу був простим – Ваші витрати на тексти окупляться однією угодою. Клієнт погодився і зрештою залишився задоволений моєю роботою.

В іншому випадку я спілкувався з клієнтом, якому терміново був потрібний текст для презентації, необхідної для отримання інвестицій у його бізнес-проект у розмірі понад мільйон доларів. Він попросив зробити знижку у розмірі 40% на тексти, мотивуючи тим, що вже сильно витратився на оплату послуг інших фахівців, зайнятих у його проекті. Таке прохання розуміння з мого боку не знайшло, враховуючи складність завдання та терміновість.

Як отримати великі гроші у копірайтингу?

Перш ніж призначити ставку в 500-1000 рублів за 1000 знаків, необхідно підняти свій професійний рівень, щоб Ваша робота окупила витрати клієнта. Головне для цього – навчитися писати тексти, здатні вирішувати комерційні завдання: підвищувати продажі, переконувати людей у ​​чомусь, що потрібно замовнику.

Якісні рекламні тексти відрізняються такими показниками:

 1. Наявність грамотної аргументації на користь товару чи послуги, значимої для потенційних клієнтів. Копірайтер повинен бачити, чим можна зачепити покупця і на які переваги товару варто наголосити. Наприклад, один наш клієнт бажав наголосити на технічних характеристиках своєї продукції, тоді як клієнтам був важливіший зовнішній вигляд і індивідуальність вироблених речей.
 2. Правильна структура тексту, побудована за принципом від найважливішого до менш важливого – і далі висновок на купівлю.
 3. Професійне оформлення текстів з грамотним розміщенням смислових акцентів.
 4. Правильний вибір стилю тексту з урахуванням психологічних особливостей потенційних покупців товару чи послуги, бренду виробника та продавця.
 5. Облік можливостей та особливостей носіїв, де буде розміщено рекламний текст.

Досягти високої якості текстів можна двома способами: постійно вчитися і багато практикуватися. Під керівництвом досвідченого копірайтера, наприклад, у рекламному агентстві – новачок може навчитися непогано писати за 1-1,5 роки. Самостійно освоїти всі премудрості професії вийде довше – у мене на основи пішло кілька років.

Раніше було дуже мало книг по рекламах. Сьогодні лише по копірайтингу налічується близько десятка непоганих праць. Прочитати треба не один і не два – читати потрібно все, що стосується копірайтингу. Книги доступністю не відрізняються, але окупаються, для формування мінімальної бібліотеки потрібно близько 10 тис. рублів.

Альтернатива самостійному навчанню – добрі онлайн-курси. Наприклад, в університеті Нетологія є гарний курс для новачків «Копірайтер/комерційний письменник», на якому ви отримаєте необхідну теорію та практику для професійної роботи.

Тільки після серйозного навчання чи самонавчання, а також активної практики, набраного життєвого досвіду та самовдосконалення Ви зможете створювати якісні тексти – і це побачать відповідні клієнти, які готові платити за якість. Де їх знайти? Давайте поговоримо про це.

Де хорошому копірайтеру знайти першокласних клієнтів?

Хороший фахівець ніколи не нав’язуватиметься клієнтам, збиваючи пару доларів до тарифу попереднього фрілансера. Його завдання – зробити так, щоб клієнти самі знаходили його та пропонували роботу. Звучить, як казка? Але це єдиний спосіб отримати хорошого клієнта – потрапити до його поля зору та звернути на себе увагу.

Справа в тому, що завдання хорошого фахівця – залишатися унікальним копірайтером, здатним вирішувати дуже складні завдання та отримувати за це відповідні гроші. Шукати роботу за будь-яку ціну і за будь-які гроші йому не потрібно. Йому важливіше постійно вдосконалювати свої знання та навички, щоб витримувати конкуренцію з боку інших професіоналів.способи заробити на копірайтингу

Як шукати хороших клієнтів:

 • Відвідуйте професійні заходи, виставки, майстер-класи. Будьте активним їх учасником, знайомтеся з людьми, обмінюйтесь візитками.
 • Заведіть особистий сайт із портфоліо робіт та блогом, присвяченим Вашій професії. Пишіть цікаві статті та пропонуйте їх до публікації на профільних, ділових ресурсах. Якщо статті цікаві, Вас швидко помітять потенційні клієнти та запропонують роботу.
 • Напишіть книгу. Якщо немає можливості вийти на видавництва, розповсюджуйте книгу через Інтернет. Хорошу книгу прочитають безліч фахівців із різних областей і якщо їх вразить Ваш рівень, до Вас потягнуться замовники.
 • Ведіть авторські колонки та блоги на профільних та тематичних сайтах. Для копірайтерів це будь-які сайти, де спілкуються бізнесмени, керівники, представники рекламних агенцій.
 • Реєструйтеся в каталогах копірайтерів та підтримуйте інформацію про себе в актуальному стані.

Поради майбутнім зіркам копірайтингу

 1. Переконайтеся, що Ваші ціни виправдані якістю. Ніколи не вимагайте за свою роботу більше, ніж вона реально вартує.
 2. Ніколи не знижуйте ціни на послуги, інакше скотитесь на рівень демпінгу. Ваше завдання – пропонувати якісний товар за адекватні гроші.
 3. Будьте цікавою особистістю – до яскравих професіоналів тягнеться більше клієнтів.
 4. Постійно навчайтеся та не шкодуйте грошей на якісну освіту.
 5. Слідкуйте за роботою найкращих копірайтерів та навчайтеся у них.
 6. Не женіться за обсягами – женіться за якістю.
 7. Завжди виконуйте проекти вчасно та робіть все, що обіцяли клієнту.

Ви вже зрозуміли, що заробляти великі гроші на копірайтингу непросто. Але якщо Ви поставили собі за мету стати професіоналом — Ви її досягнете. Професійний копірайтинг – це зовсім інший рівень відповідальності та складності проектів та ні з чим не порівнянний рівень задоволення від першокласної роботи. Заради такої перспективи, повірте, варто наполегливо працювати!

Нагадаю, що раніше я розповідав про топ-10 ідей, як заробити в інтернеті з телефону.

Оцените статью
Способи заробітку в інтернеті
Добавить комментарий