Як заробити на YouTube перші гроші? CPA, Adsense, PR

як заробити на YouTube Youtube

Коли з’явився Інтернет, вся інформація передавалася у форматі тексту. Ведення текстового блогу здавалося єдиним способом отримання трафіку. Сьогодні ж текстовий формат урізноманітнила медіа індустрія. Дуже популярним контентом на сьогоднішній день є відео. Зараз практично кожна людина знає, що реально заробити на YouTube, причому без вкладень. Однак це питання ми все одно розберемо по «поличках». Якщо ви хочете отримувати основний дохід лише з YouTube та кинути свою нинішню роботу, то продовжуйте читати.

Які бувають види заробітку на YouTube?

YouTube – це величезний відеохостинг, на який люди щодня викладають мільйони роликів. Ці ролики набирають перегляди. Отже, цей сервіс продивляються мільйони людей. А це вже головна основа для заробітку – трафік. Людина, яка перша додумалася заробляти на YouTube, зараз точно не скаржиться на життя. На щастя для нас, сервіс радий кожному новому блогеру. Далі ми поговоримо про види заробітку, що приносить дохід на YouTube. Підберемо найкращий спосіб заробітку та допоможемо розібратися у монетизації каналу.заробіток на YouTube

Коротко та види заробітку на YouTube:

 1. Контекстна реклама AdSense приносить вам дохід у випадку, якщо людина переходить по цій рекламі. Така реклама виринає у самих роликах і з’являється біля плеєра.реклама
 2. Робота з партнерською програмою. Що це? Це медіамережа, яка приймає канали, що не суперечать вимогам AdSense. Медіамережа дозволяє справно отримувати прибуток з реклами на вашому каналі. Якщо простіше сказати, це посередник між вами і рекламодавцями. Даний вид монетизації дозволяє отримувати більше реклами на відео, але при цьому ви віддаватимете від 5 до 30% свого доходу.
 3. Відмінним джерелом заробітку на відео хостингу YouTube є мережі CPA. Про них розповімо нижче.
 4. Реклама на AdSense нині не є високоприбутковою в Україні та більшості країн СНД. Тому блогери вдаються до «Прямої реклами». Це коли ви, власник великої аудиторії, рекламуєте інший канал, товар чи послуги за гроші. Не завжди цей спосіб раціональний. Суть заробітку проста. Рекламодавець платить за рекламу блогерам та отримує трафік. Блогери за цю рекламу одержують гроші без посередників.

Скільки заробляють популярні блогери?

Якщо ви думаєте, що краще залишитися на звичайній роботі і грошей YouTube приносить мало, то більшості блогерів це на руку, адже ви не відбиратимете у них трафік. Дізнатися скільки заробляють блогери складно, можна лише ознайомитись із приблизними цифрами:

 1. Найбільш високоприбуткові теми на YouTube – це автомобілі, фінанси, юриспруденція та нерухомість. За кожну 1000 комерційних переглядів блогер отримує від 3 до 5 доларів. У свою чергу, розважальний контент менше половини долара за ту ж 1000 переглядів. Комерційні перегляди — це перегляди відео з показом реклами.
 2. Заробіток залежить від кількості підписників. Людина з тисячею підписників заробляє менше у кілька разів, ніж канал із мільйонною аудиторією. Ну, це логічно. Багато підписників = багато трафіку (переглядів реклами).
 3. Різні блогери отримують різні пропозиції щодо реклами. Якісь рекламують бінарні опціони та кредитки, інші співпрацюють із більш серйозними конторами. Пропозиції від великих компаній надходять відеоблогерам, у яких лояльна та платоспроможна аудиторія. Цінник за послуги ютубер може поставити сам. Від тисячі до кількох сотень тисяч гривень. Це залежить від його популярності та кількості аудиторії.

Якщо вам цікаво, то скільки ж заробляють топові відеоблогери, ось вам дуже приблизна статистика заробітку на монетизації каналу (орієнтуйтеся на мінімальне значення доходу):скільки заробляють на YouTube

Самі автори каналів стверджують, що за 1 000 000 переглядів отримують приблизно 600 доларів. Ця сума може змінюватися як у більшу, так і меншу сторону.

Зворотній бік медалі

Аналізуючи приблизну статистику ТОПових ютуберів, ми розуміємо, що їм легко можна купувати квартири хоч щомісяця, проте не все так добре:

 • Такий пункт, як популярність, не такий великий мінус, але все ж таки сказати про нього варто. Набувши популярності, про це дізнаються ваші друзі, родичі та величезна кількість інших людей. Багато хто буде вас фотографувати тишком-нишком і обговорювати кожен ваш крок.
 • Можливість видалення каналу. Видалити ваш канал можуть після декількох страйків (порушень). І доводити свою правоту буде складно. У технічній підтримці сидить людина, якій, як мінімум, все одно на вас, розжалобити її не вдасться точно.
 • Не виправдана трата часу та коштів. Дуже багато блогерів-початківців прогоріли через свій канал. Витрачали купу власних коштів, часу і сил на створення роликів і розкручування каналу, але популярності не здобули з тих чи інших причин.

Складно створити «хайпове» відео, подружитися з іншими блогерами для майбутніх спільних відео, але почати свій шлях до цього може будь-хто. Далі ми розберемо заробіток на YouTube і дамо кілька порад.

Як зробити свій канал успішним та високоприбутковим?

Будь-який заробіток в інтернеті починається з реєстрації. Google дозволяє зробити це без особливих зусиль. Достатньо придумати логін, пароль та ввести свій номер телефону. Тепер один із найважливіших пунктів, на яку тему ви хочете знімати відео. Ось кілька основних тематик:

 1. Відеоблог про автомобілі та іншу техніку. Як ми говорили раніше, це одна з найбільш високооплачуваних тем на YouTube. Щоб почати заробляти на таких відео, потрібно розбиратися в цій тематиці та мати харизму для інформування аудиторії про щось нове. В іншому випадку ви швидко втратите своїх підписників.
 2. Найпопулярніша тема – ігри. Зараз багато блогерів записують проходження тієї чи іншої гри, і на цих відео збирається велика кількість переглядів. Отже, швидко можна набрати аудиторію на летсплеях. Але ваші відео мають бути унікальними та незвичайними. Якщо ні, то ви нікому не будете цікаві.
 3. Дівчатам, які люблять косметику і можуть говорити про неї годинами, гріх не створити Beauty канал. У цій категорії відео крутиться безліч брендів. На таких каналах найлояльніші передплатники. Набрати свою аудиторію буде досить легко.створити канал на ютуб
 4. Якщо ви нічого не вмієте робити, спробуйте себе в оглядах. Досить грамотно та цікаво оглядати актуальні теми. Це можуть бути фільми, ігри, музика чи інші товари/події.
 5. У категорії кулінарії конкуренції практично немає. Але витрат на канал буде більшим, та й кількість рекламодавців не так багато.
 6. Найнижчий дохід отримує розважальний контент, але набрати аудиторію тут швидше, ніж інших. На такому каналі необхідно бути кумедним та цікавим глядачеві. Інакше немає сенсу пробувати себе на такому контенті. Якийсь час були дуже популярні дитячі канали, вони росли, як гриби після дощу.

Ви вже обрали тему для майбутнього каналу? Тоді йдемо далі. Щоб отримувати гроші за свою працю необхідно безупинно працювати і дотримуватися негласних правил:

 • Якість зображення. Зізнайтеся, дивитися якісні ролики з хорошим звуком та відеорядом приємніше, ніж відео, зняті вертикально на телефон. Використовуйте якісну камеру, купіть «Софт бокси». Не забувайте також про звук. Не обов’язково вкладати багато грошей. На тому ж YouTube можна знайти поради щодо заміни дорогого софт боксу на дешевші аналоги з підручних засобів. Наприклад:

 • Зняти відео легко, а ось нарізати та змонтувати вже важче. Ознайомтесь з курсами з монтажу відео, підберіть зручну вам програму, попрактикуйтесь на невеликих домашніх відео. Не хвилюйтеся, якщо відразу не вийде. Потрібно більше часу та практики. Найпопулярніші програми, які легко вивчаються: Sony Vegas і Adobe Premier Pro.
 • Складіть сценарій. Так вам буде зручніше знімати і ви нічого не забудете. Якщо у вас розважальний контент, заздалегідь подбайте про жарти, розкажіть їх друзям. Може ці жарти того не варті, щоб їх вставляти у відео.
 • Намагайтеся робити відео регулярно, так ви швидше досягнете успіху. Але якість відео не має просідати.
 • Складіть план виходу роликів. Їх назви, опис та теги. Зробивши це один раз, надалі ви не витратите багато часу на заповнення метаданих.
 • Створюйте якісні піктограми для відео. Кожна прев’ю картинка має приносити перегляд. Подивіться, як їх роблять інші блогери у вашій ніші. Під час створення значка використовуйте стрілки, кружки, персонажів, але не перевантажуйте зображення. Фрагменти зображення мають бути добре помітні. Найкращою програмою для створення елементів дизайну є Adobe Photoshop.
 • Оптимізуйте відео та канал. Для того, щоб ваші відео з’являлися на сторінці пошуку, головній сторінці та в запропонованих/схожих, вам слід провести оптимізацію опису, назви та тегів за допомогою ключів. Це ціла наука, на цю тему ми напишемо статтю надалі.
 • Оформіть зовнішній вигляд каналу. Також як і зі значком для відео тут слід з відповідальністю віднестись до вибору аватара, шапки, назви та опису каналу. Це підвищить активність підписок і покращить ранжування каналу в пошуку.

Як монетизувати свій канал на YouTube?

Вище ми розповіли, які бувають способи заробітку. Розглянемо кожен трохи докладніше.

 1. Найголовніший спосіб заробітку – «монетизація Google AdSense». Завантажуючи відео, ви включаєте в налаштуваннях монетизацію. Після завантаження у вашому ролику з’являються від 1 до декількох рекламних вставок. Не варто вказувати дуже багато таких рекламних пауз. Аудиторія не оцінить, та й YouTube вважатиме переспамом. Таку рекламу можна використовувати лише у разі дотримання всіх правил відеохостингу. Ваш ролик не повинен порушувати авторські права.
 2. Альтернатива минулому способу — «Партнерки». Підібрати зручну партнерку нескладно, достатньо лише перейти до розділу YouTube-партнерки. На даний момент їх у мережі величезна кількість. Наведемо приклад кількох найпопулярніших: YooLa, ScaleLab, Air, Quize Group. Ми рекомендуємо працювати безпосередньо з Google Adsense.монетизація каналу на YouTube
 3. Спосіб, на якому можуть заробити навіть маленькі канали, це CPA-мережі. Вам потрібно пройти нескладну реєстрацію в будь-якій CPA партнерці, яка вам сподобається та прорекламувати товар із цієї мережі своїм підписникам. Якщо вашого глядача зацікавить товар, і він його купить (перейшовши за вашим посиланням), то ви одразу отримаєте відсоток з продажу або фіксовану суму. Великі CPA партнерки: Admitad, SalesDoubler, Advertise, CPAGetti, Shakes.
 4. І останній спосіб заробітку на YouTube – пряма реклама. Це реклама без посередників. Ви безпосередньо отримуєте гроші від іншого блогера (або компанії), за згадування їхнього каналу (товару або послуги) у відео. І ціну за цю послугу вибираєте самі. Щоб надавати таку рекламу, потрібна аудиторія і не маленька. Рідко, але буває, що з мінімальною кількістю підписників канали отримують замовлення на таку рекламу. Для цього слід працювати з вузькоспрямованою нішою. Не розтягуйте вставку з рекламою на кілька хвилин і не рекламуйте все підряд, це значно знизить лояльність аудиторії. Оптимальні формати реклами: преролл(рекламна вставка на початку відео), мідролл(рекламна вставка в середині відео), постролл(рекламна вставка наприкінці відео), інтеграція (окреме відео/прихована реклама).

А ми вам бажаємо успіху в освоєнні YouTube. Не забувайте розвивати свій канал і ніколи його не закидайте. Надалі буде ще багато статей щодо заробітку на YouTube, сьогодні була основа для формування розуміння роботи системи.

Нагадаю, що раніше я розповідав про заробіток на партнерській програмі AliExpress.

Оцените статью
Способи заробітку в інтернеті
Добавить комментарий