Пасивний дохід в інтернеті без вкладень: 5 способів заробітку

пасивний дохід Пасивний заробіток

Пасивний заробіток в інтернеті – міф чи реальність? Чи можливо взагалі заробляти гроші онлайн пасивно, і якщо можна, то чи потрібні для цього вкладення?

Давайте спочатку визначимося із самим поняттям пасивного доходу. Я розглядаю пасивний заробіток виключно як можливість заробляти, нічого не роблячи — вірніше, зробивши одного разу, а потім просто отримуючи прибутки від своєї дії. З цієї причини до пасивного доходу ми не відноситимемо інтернет-торгівлю, продаж посилань, продаж сайтів, створених під монетизацію, здачу в оренду місць під банера, спонсорські публікації та інші способи заробітку, які потребують активної участі для отримання грошей. Пасивний дохід — це коли ви навіть не відкриваєте свій ноутбук, а гроші все одно нараховуються вам на рахунок. Чи є способи заробляти саме так?

Пасивний дохід онлайн справді існує. Так, почати заробляти в пасивному режимі можна без фінансових вкладень. Щоправда, зовсім без вкладень не виходить, але мова йде про інші вкладення — щоб вийти на пасивний заробіток онлайн, доведеться вкласти чимало часу та зусиль. Зате результат того точно вартий. Дуже приємно, нічого не роблячи, бачити повідомлення про зарахування грошей на свій баланс.

Отже, все по порядку.

Контекстна реклама

Напевно, вам у мережі зустрічалися сайти з рекламними блоками від Google або Яндекс, на яких у більшості випадків відображається реклама відповідно до ваших інтересів. Насправді ніякого чаклунства — просто реклама налаштована таким чином, що враховуються інтереси відвідувачів сайту відповідно до того, що вони нещодавно шукали у мережі. Рідше реклама показуватиметься виключно за тематикою сайту. Всі ці нюанси, а також кількість рекламних блоків, їх колір та розмір налаштовує власник сайту після реєстрації в рекламній мережі Google (Google Adsense) та/або Яндекс. Така реклама в будь-якому випадку максимально природно вписуватиметься в основний контент сайту або відображатиме інтереси відвідувачів, тому носить назву контекстної реклами.

Приблизно за таким же принципом будується заробіток на своєму каналі в Ютуб або на сторінці Фейсбук (формат тестується, поки доступний не для всіх і не скрізь).

Звідки гроші

Гроші зараховуються вебмайстру (власнику сайту) або блогеру (власнику каналу Ютуб або сторінки у Фейсбук) за перегляди та кліки з реклами в абсолютно пасивному режимі без вашої участі. І неважливо, чи здійснив відвідувач сайту/каналу/сторінки якісь подальші дії — гроші виплачуються фактично лише за те, що просто вдалося викликати інтерес чи показати йому рекламу.пасивний заробіток

Ви можете не оновлювати свій сайт або канал місяцями і навіть роками, не відкривати ноутбук, але при цьому відвідувачі сайту або глядачі каналу будуть генерувати вам пасивний дохід, переглядаючи і клацаючи на рекламу за своїми інтересами.

Що потрібно зробити для заробітку

Створити майданчик (сайт, канал, сторінку) з цікавою тематикою та працювати над її просуванням. Заробіток тут безпосередньо залежить від кількості переглядів, тому чим більше буде аудиторія такого майданчика, тим більше можна заробити. Розкрутити сайт, канал або сторінку — завдання не з найлегших, але з часом зусилля обов’язково принесуть свої плоди.

Крім пасивного заробітку на контекстній рекламі, такий майданчик може приносити власнику додаткові дивіденди — популярність, пропозиції про роботу чи співпрацю, інший дохід.

Партнерські програми

Як ще можна монетизувати свій сайт, канал чи сторінку у пасивному режимі? Тримайте ще один спосіб – участь у партнерських програмах.

Звідки гроші

Суть заробітку зводиться до отримання винагороди за рекомендацію будь-якого товару чи послуги. Прошу не плутати з мережевим бізнесом — жодних вкладень не потрібно і побудови структур теж не знадобиться. Гроші нараховуються за якусь цільову дію залученого користувача. Якщо в контекстній рекламі оплачується навіть простий перехід на сайт рекламодавця, то тут оплата буде лише за реєстрацію, замовлення, купівлю залежно від умов кожної окремої партнерки. Натомість і заробіток за кожну таку дію набагато вищий за клік по контекстній рекламі.

Участь у партнерських програмах у 99% безкоштовна, тобто досить просто зареєструватися та бути звичайним користувачем.

Заробіток на партнерських програмах дуже популярний в англомовному (і не лише) інтернеті, оскільки є величезний вибір таких програм. Чого вартий лише один Амазон з його асортиментом та можливістю доставки в будь-яку точку світу.

Але й у нас цей формат вже починає набирати обертів — багато банків, інтернет-магазинів, технічних сервісів та творців інфотоварів уже підключили свою програму і готові виплачувати винагороду за рекомендацію їхніх послуг чи товарів.

Заробіток на партнерках — чудова можливість заробляти на чужих продуктах, не вкладаючись у створення свого. Партнерські програми пропонують банки, техсервіси, хостингові компанії, деякі інтернет-магазини, онлайн навчальні платформи та окремі онлайн-підприємці.

Все, що для цього потрібно — створити майданчик (сайт, канал на Ютуб, сторінку в соцмережах), зібрати навколо себе чи своєї теми активну аудиторію і час від часу рекомендувати ті товари та послуги, якими ви користуєтеся самі або за які ви впевнені на усі 100 відсотків.

Створення свого інфопродукту

Якщо можна пасивно заробляти на рекомендаціях чужих продуктів, то чи варто подумати і про створення свого? Звісно, ​​варто!

Звідки гроші

При цьому варто думати про інфопродукт — тобто продукт, що існує в цифровому вигляді. Інфотовар має незаперечну перевагу перед фізичним – його можна масштабувати (собівартість 1 та 10000 копій однакова) та продавати у пасивному режимі – те, що нам потрібно!

Що можна продавати пасивно: книгу, запис відеокурсу, майстер-класу, інструкцію, чек-лист – будь-яку корисну інформацію на тему, якою ви добре володієте.

Наприклад, ви фотограф. Можна зробити свій авторський відеокурс щодо обробки фото. Хендмейд-майстер може зробити покроковий майстер-клас із фото з виготовлення м’якої іграшки. Психолог написати книгу-посібник з підвищення самооцінки. SMM-спеціаліст — створити чек-лист із важливими пунктами просування в соцмережах. Абсолютно у будь-якій професії є можливість створити щось корисне, що можна запропонувати до продажу, причому саме у пасивному режимі: сплатив — отримав доступ. Все може відбуватися без вашої участі.

З чого почати? Визначитись зі своєю експертною темою або знайти експерта (це називається інфопродюсування), продумати тему та формат свого продукту, записати, викласти на спеціальній платформі для інфобізнесу (платно, повна автоматизація) або скористатися безкоштовними інструментами Ютуб (доступ за посиланням) або Гугл-диск ( доступ за посиланням) та пропонувати цільової аудиторії цього продукту.дохід в інтернеті

Успіх залежить від кількох моментів: наскільки точно ви потрапили в яблучко темою продукту (чи вирішує він реальні «проблеми» аудиторії), наскільки добре вмієте подати матеріал (просто, зрозуміло), наскільки активна ваша аудиторія і наскільки вона довіряє вам як фахівцю.

Це три найбільш реальні та працюючі в наших реаліях моделі пасивного заробітку в інтернеті. Але картина була б неповною, якби я не згадав про ще два формати, менш популярні, але теж заслуговують на розгляд.

Платний доступ до матеріалів на своєму сайті

Це варіант заробітку для “важковаговиків” з великою та прокачаною аудиторією, тому довго на цьому виді заробітку зупинятись не будемо.

Суть заробітку зводиться до надання до всіх або частини своїх матеріалів доступу на платній основі, зазвичай у форматі підписки. Наприклад, доступ за 5 доларів на місяць дозволяє читачеві мати безлімітний доступ до всіх статей на сайті.

Такий спосіб монетизації використовують розкручені інтернет-майданчики, він явно не годиться для новачків, але згадати його заради повноти картини я вважаю за потрібне.

Монетизація своїх матеріалів на чужих майданчиках

Яндекс.Дзен, Medium.com, Patreon — якщо вам знайомі ці назви, то вам щось відомо про цю модель пасивного заробітку на своїх матеріалах.

Дзен і Медіум платять авторам невеликі відрахування за перегляди їх публікацій (для цього потрібно підключитися до програми монетизації), а заробіток на Патреоні зводиться до отримання щомісячної фінансової підтримки від фанатів, які готові платити від одного доллара за можливістю стежити за цікавими для них особами.

Плюси присутності на Дзені та Медіумі — вихід на величезну аудиторію, яка могла б ніколи не дізнатися про ваше існування. Мінус — робота, фактично, «на дядька», адже майданчик належить не нам, правила на ньому встановлюємо не ми, і навіть для включення монетизації доведеться неабияк попітніти. Я все ж таки за те, щоб спочатку створювати контент на власних майданчиках, вибудовуючи власну платформу, а вже потім думати про розширення.

Патреон — чудова модель, але проблема в тому, що в рунеті поки немає масової звички платити за контент, як це прийнято, наприклад, в англомовному інфопросторі. Хоча згодом, як на мене, тенденція до легального доступу до авторських матеріалів і в нас зростатиме.

Ось, мабуть, і всі доступні сьогодні варіанти отримання пасивного заробітку в інтернеті без вкладень. Рекомендую звернути увагу на перші три з них.

Нагадаю, що раніше я розповідав як можна заробити на копірайтингу.

Оцените статью
Способи заробітку в інтернеті
Добавить комментарий