Як фрілансеру знайти роботу в інтернеті? Де шукати замовлення?

знайти роботу фрілансеру База знань

Якщо ви вирішили займатися фрілансом, то рано чи пізно вам знадобиться ця стаття, яка допоможе знайти роботу. Перед початком ось вам невеликі поради. Якщо потрапив замовник, який хоче від вас неймовірної якості за скромну оплату, то біжіть від нього. Не варто опускати руки, якщо вам попався поганий роботодавець. Не всі такі. У цій статті ми допоможемо розібратися в тонкощах пошуку роботи, будучи копірайтером.

Як знайти роботу в агенстві?

Щоб знайти роботу, будучи фрілансером, вам слід переглянути вакансії на дошках оголошення (HH, irr, Avito..), тематичних форумах (searchengines, zismo, cy-pr..) та соц.мережах. Найчастіше роботу пропонують рекламні агенства. Це не той випадок, коли можна писати так зійде. Тут потрібно віддаватись своїй роботі повністю. Адже будь-яка агенція має високі вимоги. Вони не мають часу редагувати ваші статті. На кону – репутація фірми. Важливо розуміти, що не тільки ви боїтеся замовника, а й він вас.як знайти роботу

Плюси роботи з агентствами:

 1. Віддалена робота «5 через 2». Звичайний восьмигодинний робочий день.
 2. Впевненість у завтрашньому дні. Платять дуже добре, однак якщо у вас немає досвіду, то довго ви не просидите. Агентству не вигідно мати поганого копірайтера. Краще один, який писатиме якісно.
 3. Шанс знайти великого клієнта. Агентство велике, значить і клієнти в нього такі самі. Якщо йому сподобається ваша робота, ви, швидше за все, продовжите співпрацю, причому з новими оборотами.
 4. Саморозвиток. Не знаєте елементарних речей, та й не хочете дізнатися, ви явно не туди потрапили. Фірма хоче постійно рости, а з такими працівниками далеко не піде. Отже, постійно підвищуйте свою навички, прислухайтеся до думки вашого начальника. Не захочете працювати саме в цьому агентстві, то ви будете знати, що взяли звідти все найпотрібніше. Надалі ваше портфоліо поповниться і відтак ціна на ваші послуги.
 5. Офіційна робота. Як не крути, а офіційне працевлаштування ще нікому не завадило. Обов’язково укладайте договір. Він працює як на вас, так і на агенство. Їм буде зрозуміло, що ви не звичайний ледар і готові працювати. А ви знатимете, що вас не обдурять.
 6. Відсортовані клієнти. Якщо у вас є досвід роботи, наприклад, у Work-zilla, то ви знаєте які там замовники. Вічно вони вимагають неможливого, все зробити за копійки та в найкоротші терміни. Більше часу витратиш на листування, ніж роботу. В агенції всіма цими переговорами займається головний спеціаліст. Від вас потрібна якісна стаття. Помиляєтесь ви, а весь гнів дістається агенції.
 7. Без роботи не залишитеся. Ви показали себе добрим копірайтером? Тоді ніколи не будете позбавлені замовників. Хороші працівники завжди знайдуть чим зайнятися. Плюс це чи ні, вирішувати вам.

Мінуси роботи з агентствами:

 1. Платять звичайно непогано, але частина грошей іде на відсоток агенції. Якщо ви чудовий копірайтер, прямо «Бог» листа, то можете обійтися без агенства. Безпосередньо вашу статтю не надішлють до друку. Потрібно її кілька разів перевірити. А перевірка потребує часу та окремої людини. Йому також треба платити. На виході ви отримуєте трохи менше, ніж могли б отримати.
 2. Терміни постійно піджимають. Від вас щохвилини вимагатимуть текст. Часто доводиться поспішати та приділяти більше уваги роботі, через що простоюють інші важливі справи. Ніхто не хоче отримувати на свою адресу негативні коментарі від замовників. І агенція не виняток.
 3. Є шанс потрапити до шахраїв. Вони сядуть вам на шию, а потім вчасно зіллються. Уважно читайте договір (якщо він є).

Що не варто робити під час пошуку роботи?

 • Якщо ви не підійшли агентству, то не спамте йому після відмови. Іншим разом ви можете знадобитися, але побачивши ваше минуле листування, вони ще раз замисляться.
 • Вас попросили написати тестову статтю, щоб роботодавці оцінили ваші вміння? Не намагайтеся копіювати існуючі статті. Витратьте час та чесно напишіть самі.
 • Якщо ви шукаєте роботу в соціальних мережах, то будьте ласкаві відповідати роботодавцям. Проігнорувавши їх одного разу, ризикуєте потрапити до чорного списку.
 • Уважно читайте, що вам потрібно. Просять написати бажану зарплату, приклади робіт та основну тематику копірайтингу. (30 000, посилання на роботи, заробіток в Інтернеті.) Так і відповідайте, не намагайтеся уникнути відповіді.

Як скласти портфоліо?

 • Бажано мати онлайн-версію портфоліо. Щоб агентство легко могло його знайти і подивитися. Документи Word поступово відходять на другий план. Ви можете використовувати Google Docs або зробити сайт-візитку.
 • У такій роботі не потрібно описувати все своє життя у трьох томах. Розбийте весь текст у категорії. І у кожній категорії кілька прикладів робіт. Замовнику не доведеться довго переглядати ваше портфоліо, а у вас буде більше шансів потрапити на роботу. Копірайтеру, що зайняв у замовника багато часу, можуть відмовити в роботі.
 • Додайте посилання на розроблені проекти, а не на скріншоти. На картинках часто не розбереш і літери. До того ж, якщо ви публікувалися на популярному сервісі, це не пройде повз роботодавців. Звичайно скріншоти не забороняються, але їх якість має бути оптимальною.
 • Якщо ви ведете особистий блог, то непогано додати це в портфоліо.заробіток на фрілансі

Тестова стаття

Для перевірки навичок у тій чи іншій тематиці вас попросять написати тестову статтю. Вона не обов’язково буде великою. Її ви пишіть на власний смак. Є звісно, фірми, які приймають на роботу і без тесту, але це рідко. Природно, за це не заплатять. Але краще витратьте трохи часу та напишіть гідну статтю. Більшість претендентів переписує матеріал за першим посиланням у пошуку. І це завжди видно. Агентству не складно перевірити. Якщо ви вже готові працювати у довгостроковій перспективі, то не намагайтеся “спихнути” свою роботу на когось іншого. Це також легко помітити.

Заробітна плата в агентстві

Говоріть прямо, скільки хочете отримувати за роботу. Але знайте міру. Якщо занизите ціну, вам самому вже не цікаво працювати, та й замовник з легкістю цим скористається. У випадку, якщо ви перестаралися з оплатою, будьте готові до високих вимог. За цю суму ви відпрацюєте сповна. За погані тексти ніхто не переплачуватиме. Тверезо оцінюйте свої навички. Оплата проводиться стандартно щомісяця за наперед складеним договором. Ознайомтеся з кожним пунктом, а потім лише підписуйте. Не всі агентства кидають, та їм і нема чого. Їм потрібні люди, які готові писати — багато, швидко та якісно. Вони не мають часу на обман. Та й перевірка тексту займе більше часу, ніж його написання.

Бажаємо успіхів у освоєнні цього рубежу та віримо, що наші поради допоможуть вам знайти хорошу роботу. Гарних замовників, нескінченного натхнення та стабільної зарплати. Коли вас візьмуть на роботу до агенції, не забувайте заходити до нас у гості.

Оцените статью
Способи заробітку в інтернеті
Добавить комментарий